Home ] Articles ] Media ] Events ] Arabic ] English ] [ Farsi ] French ] Kurdish ] Mail & Response ] Petition ] What You Can Do ] Links ] About Us ]

 

 

سخنرانی هما ارجمند در پانل بستن سفارتخانه جمهوری اسلامی

 و نقش لابییستهای این رژیم

14 /10/ 2012

 

 

https://vimeo.com/51657775

 

رادیو پیام

گفتگو با هما ارجمند در رابطه با ملاله یوسفزی٬

طالبان و جنبش مترقی زنان

http://www.radiopayam.ca/homa.html#.UHstXJGefzA.facebook

رادیو پیام

گفتگو با هما ارجمند در رابطه با بستن سفارتخانه جمهوری اسلامی

 

http://www.radiopayam.ca/radio/RadioPayam_Homa24SEP12.mp3

 

سفارت جمهوری اسلامی در كانادا بسته شد!

روز جمعه ۷ سپتامبر سفارت جمهوری اسلامی در كانادا بسته شد. وزارت خارجه دولت كانادا به سفیر

و كاركنان سفارت اعلام كرده عرض ۵ روز خاك كانادا را ترك كنند.

اين يک واقعيت آشکار است که سفارتخانه هاى رژيم اسلامى مرکز سازماندهى ترور و جاسوسى عليه مخالفين سياسى هستند. بطور قطع دولت كانادا اساسا بر مبناى سیاست اعمال فشار به جمهوری اسلامی بخاطر تلاشهایش جهت دستیابی به سلاح اتمی، دشمنی با و تهدید اسرائیل و این اواخر حمایت همه جانبه از حكومت در حال سقوط بشار اسد دست به چنین اقدامی زده است. هر چند كه رو شدن دست این رژیم جنایتكار در سازمان دادن یك ستون پنجم در میان بخشی از سرمایه داران ایرانی، دانشجویان اعزامی و لابیستهای جیره خوار و عوامل مستقیم اش در چندین ماه گذشته٬ در تیره شدن روابط دولت كانادا و جمهوری اسلامی موثر بوده و بعنوان توجيهى براى بستن سفارت رژيم مورد استفاده قرار گرفته است.

آنچه كه مسلم است اعتراضات مهاجرین ایرانی، مبارزه سه دهه نیروهای ضد رژیم و در راس آن جریانات چپ و كمونیست در كانادا بر علیه سركوب اعتراضات مردم، كارگران، جوانان و زنان توسط این رژیم، تظاهراتهای مستمر بر علیه حضور رژیم  و فعالیتهای جاسوسی و نفوذی آن در بین ایرانیان و بسیج جریانات و باندهای اسلامی در كانادا، اجتماعات اعتراضی مستمر در مقابل سفارتخانه این حكومت سركوب و ترور، بعنوان یك عامل فشار مستمر و قوی به دولت كانادا در اتخاذ چنین سیاستی تاثير داشته است. 

از نظر مردم ایران و مهاجرین ایرانی مقیم كانادا این تنها سرآغاز یك حركت گسترده جهت پایان دادن به حضور گسترده رژیم جنایتكار اسلامی در كانادا و محاصره همه جانبه این رژیم در سطح جهان است. هنوز صدها عامل و لابیست این رژیم فعالند و در مراكز قدرت نفوذ دارند. این جماعت همچون مار زخم خورده در تلاش اند كه ضربه وارده را خنثی كنند. از هم اكنون با قلم زنان و سخنگویان شان به تقلا افتاده اند تا به جامعه بقبولاند كه اقدام وزارت خارجه كانادا درست نبوده است. ظاهرا هم از سر دلسوزی برای مهاجرینی كه به ایران رفت و آمد میكنند استدلال ميشود که براى اين دسته از ايرانيان مشکلات زيادى ايجاد خواهد شد.

هنوز دهها سازمان و گروه  به ظاهر فرهنگی، هنری و غیر انتفاعی و مسجد در كانادا فعالند كه توسط این رژیم یا سازمان داده و ایجاد شده اند و یا غیر مستقیم از این رژیم پول گرفته و سیاستهای و اهداف آن را دنبال میكنند. هنوز صدها عامل رژیم با ثروتهائی كه از مردم ایران به سرقت برده اند در كانادا زندگی میكنند و در حال سرمایه گذاریند٬ یا از ایران در بانكها و موسسه های مالی كانادایی سرمایه گذاری ميکنند. هنوز دسته ها و باندهای اسلامی كه نافشان چه از نظر مالی و چه از نظر لجستيکى به جمهوری اسلامی گره خورده در كانادا فعالند. هنوز بخشی از عوامل این رژیم چه در بین دانشجویان اعزامی و یا كلا در بین دانشجویان ایرانی و چه در دیگر  مراكز فرهنگی، هنری و اجتماعی فعالند و در پیشبرد سیاستهای این رژیم و ایجاد محدودیتها برای مهاجرین ایرانی تلاش میكنند. 

باید لابیستهای این رژیم شناسی و افشا شوند. باید فعالیتهایشان را خنثی كرد و از كانادا اخراجشان نمود. باید گروه ها و سازمانهائی كه با رژيم اسلامى همکارى ميکنند فورا تعطیل شوند. باید دارائیهاى سران و عوامل رژیم در كانادا فورا منجمد شود. باید از سفر كردن سران رژیم و كسانی كه در جنایت و سركوب علیه مردم در ایران دست داشته به كانادا ممانعت به عمل آید و آنهایی كه در كانادا بسر میبرند فورا دستگیر و محاكمه شوند. عوامل رژیم در دانشگاهها، موسسات فرهنگی و هنری باید شناسی و اخراج شوند. دسته ها و گروهها و مساجدی كه با رژيم اسلامى همکارى ميکنند باید دارائیها و اموال شان مورد بازرسی قرا گرفته و مراكز تامین مالی شان مشخص گردد. 

جمهوری اسلامی باید از همه سازمانهای بین المللی اخراج گردد. ضرورى است مردم آزاديخواه در کانادا را در حمايت از مبارزات حق طلبانه مردم در ایران برای آزادی، برابری و در جهت به زیر كشیدن رژیم جنایتكار جمهوری اسلامی بسيج نمود.

 

كمپین بین المللی بستن سفارتخانه های جمهوری اسلامی

 ٨ سپتامبر٢١٠٢

نامه سرگشاده هما ارجمند در رابطه با فعالیتهای

هسته ای رژیم جمهوری اسلامی و تحریم اقتصادی

 

این نامه سرگشاده در پاسخ به نامه آقای رضا مریدی نماینده مجلس استان انتاریو به نخست وزیر کانادا استفان هارپر بتاریخ ١٢ مارس ٢٠١٢ است. آقای مریدی در رابطه با تغییر و تحولات اخیر در منطقه  و اعمال فشار به جمهوری اسلامی برای پایان دادن به برنامه های غنی سازی هسته ای و دست یابی به سلاحهای هسته ای بدولت کانادا پیشنهاد میکند که به  تحریم اقتصادی اش ادامه و حتی گسترش دهد تا بدین وسیله جمهوری اسلامی را به تسلیم وادارد.

 باید یاد آور شد که این پیشنهاد آقای رضا مریدی و تاکیدش بر ادامه تحریم اقتصادی نه تنها رژیم جمهوری اسلامی را به عقب نخواهد کشاند بلکه مصممتر میسازد. در عوض مردم در ایران  با یک فاجعه روبرو خواهد شد.

مروری بر تاریخچه تحریم اقتصادی در عراق بین ٦ اوت ١٩٩٠ تا ماه می ٢٠٠٢ نشان می دهد که تحریم اقتصادی بیشترین ضربه را به مردم در عراق وارد آورد. طبق آمارهای ارائه شده توسط سازمان ملل و یونسف در این مدت بیش از یک میلیون و نیم نفر جان خود را از دست دادند که  بیش از ٥٦٧ هزار نفرشان کودکان بودند. اکثرا کودکان زیر پنج سال در اثر تحریم  اقتصادی از گرسنگی و بیماریهای ناشی از گرسنگی جان خود را از دست دادند. تا زمان پایان تحریم اقتصادی سه میلیون از کودکان با خطر سوتغذیه حاد ربرو شدند. گفته می شود که تعداد قربانیان کودک در عراق بعلت تحریم اقتصادی بیش از دو فاجعه بزرگ بمب اتمی در ژاپن و  تجزیه یوگسلاوی سابق بوده است.

More

جمهوری اسلامی مشروعیت پذیر نیست!

"روسای بومیان" کانادا در هم سویی با رژیم فاشیستی جمهوری اسلامی

Homa Arjomand Gained

North York Soroptimist Ruby Award

on March 4th, 2012

http://www.youtube.com/watch?v=ZWLIo4diHf8&feature=youtu.be

Speech of Homa Arjomand on International Women’s Day conference

March 4th, 2012

 

Homa Arjomand Award for Secular Advocacy

نامه سرگشاده به رئیس سازمان ملل، بن كی مون

كمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل

 گروه مدیریت عالی

۴۷ كشور عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل

مصاحبه تلویزیونی با جلیل بهروزی یكی از سخنگویان

 كمپین بین المللی بستن سفارتخانه های جمهوری اسلامی

http://www.youtube.com/watch?v=puj3vqG4dwA

http://www.youtube.com/watch?v=HSRrJDG8y0I

 

تظاهرات بر علیه حضور مشاور فرهنگی سفارتخانه رژیم اسلامی!

تورنتو_ كانادا ۱۴ فوریه٠۱٠ ۲

http://www.youtube.com/watch?v=vWK4I2lSezQ

 

پاسخ دفتر نخست وزیری كانادا به نامه سرگشاده هما ارجمند  مسئول كمپین بین المللی بستن سفارتخانه های جمهوری اسلامی

به نخست وزیر و نمایندگان پارلمان كانادا در ارتباط با قطع روابط دیپلماتیك و بستن سفارتخانه های جمهوری اسلامی

More

مردم اجازه نخواهند داد تا سران رژیم

 در مجامع عمومی ظاهر شوند!

اطلاع یافتیم "جامعه اسلامی منطقه یورك" در تورنتو كنفرانسی تحت عنوان "جنگ میدیا علیه اسلام" ترتیب داده كه در آن یكی از سفارتی های رژیم جمهوری اسلامی بنام حمید محمدی سخنرانی خواهد داشت. دعوت این تشكل از عامل رسمی رژیم در شرایطی كه اپوزیسیون حكومت اسلامی میرود تا با تظاهراتهای قدرتمندی به مناسب انقلاب ۵۷  هر چه بیشتر رژیم را در سطح جهانی تضعیف و منزوی سازند، هیچ هدفی جز آبروخری برای رژیم اسلامی و باز كردن جای پا برای این حكومت و عواملش ندارد.

  More

نامه سرگشاده به نخست وزیر و اعضای پارلمان كانادا

هما ارجمند

۷ فوریه ۲٠۱٠

فضا در مقیاس جهانی بر علیه جمهوری اسلامی برگشته است. حال زمان آن است كه استفن هارپر و اعضای پارلمان كانادا نیز بجای حمایت از جمهوری اسلامی از مردم در ایران حمایت كنند. اخبار جاری از ایران حكایت از این میكند كه مردم در ایران در حال تدارك یك قدرت نمایی علیه جمهوری اسلامی در روز ۱۱ فوریه ، روز سالگرد انقلاب ایران هستند. مردم به تنگ آمده بدون وحشت از تهدیدات مدوام، دستگیریها، اعدام،  شكنجه و تجاوز جنسی زندانیان سیاسی توسط رژیم عزم به سازمان دادن خود برای خلاصی از كلیت حكومت كرده اند.

جمهوری اسلامی با رژیم آپارتید افریقای جنوبی قابل مقایسه است. این حكومت همچون رژیم افریقای جنوبی یكی از ضد انسانی ترین و ضد عدالت ترین حكومت در قرن بیست یكم میباشد. قانون شریعه به خشنترین شكلی سیاست آپارتاید جنسی و دولت ضد زن را به جامعه تحمیل كرده است.  روزی را سراغ ندارید كه تظاهرات گروههای مختلف مردم، معلمین، كارگران، دانشجویان، نویسندگان، ژورنالیستها و وبلاگ نویسان را با خشونت تمام رژیم مواجهه نشده باشد.  بر تعداد زندانیانی مورد شكنجه شده و یا اعدام شده هر روز افزده میشود.

More

با هما ارجمند

 مسئول كمپین بین المللی بستن سفارتخانه های جمهوری اسلامی در جلسه پالتاكی

از طرف هما ارجمند مسئول كمپین بین المللی بستن سفارتخانه های جمهوری اسلامی

در ارتباط با منجمد كردن حسابهای بانكی سران رژیم اسلامی،

آقای وارن بئومن،

سفیر دولت سوئیس در كانادا

اخیرا گزارشی از جانب خبرگزاری سی ان ان در رابطه با حسابهای بانكی سران جمهوری اسلامی در بانكهای خارج از ایران پخش شده است. این گزارش ضمیمه است. واقعیت این است كه رهبران، مقامات و عوامل جمهوری اسلامی بیش از ۳٠ سال است كه در حال كلاهبرداری و بالاكشیدن پول مردم هستند. لیست ارائه شده از طرف سی ان ان تنها بخش كوچكی از دزدیهای سران جمهوری اسلامی را نشان میدهد. بخصوص با خیزش اخیر مردم در ایران، شواهد بسیاری نشان میدهد كه رهبران جمهوری اسلامی در حال انتقال مبالغ هنگفتی از ثروت مردم به حسابهای بانكی خویش در بانكهای اروپایی و سوئیسی هستند. كمپین بین المللی جهت بستن سفارتخانه های جمهوری اسلامی انتظار دارد كه دولت سوئیس تشخیص دهد كه پولهای در حال انتقال قانونا و اصولا متعلق به مردم ایران است. همچنین از دولت سوئیس انتظار دارد كه تمامی حسابهای بانكی این اشخاص را فورا منجمد سازد.

همین جا بعنوان مسئول كمپین بین المللی بستن سفارتخانه های جمهوری اسلامی خواهان یك نشست با شما در حضور دیگر فعالین این عرصه جهت تاكید و ارائه خواستهای ما در این رابطه هستم.

هما ارجمند

۲٩ ژانویه ۲٠۱٠

گفتگو با هما ارجمند

 در رابطه با كمپین بین المللی بستن سفارتخانه های جمهوری اسلامی

در تلویزیون E2 برنامه ای از سیامك ستوده

سفارتخانه هاى رژيم بايد بسته شوند!

گفتگو با هما اجمند

Homa Arjomand

فراخوان

كمپین بین لمللی بستن سفارتخانه های جمهوری اسلامی!

 دنیا باید بداند كه تنها راه رهایی از اسلام سیاسی و جنایاتی كه این جنبش  در سر تا سر دنیا  تا كنون مرتكب شده است، در گرو حمایت از  جنبش سرنگونی طلب مردم در ایران  و دفاع ازمبارزه مردم  برای  آزادی،  برابری و سعادت  است. مردم در ایران با تظاهراتهای گسترده و میلیونی در خیابانها  و دانشگاه ها خواهان بر اندازی كل نظام جمهوری اسلامی هستند. آنها این جمهوری شكنجه، زندان، تبعض جنسی،  نفی تمام آزادیهای فردی  و اجتماعی و كشتار دسته جمعی را نمی خواهند. آنها این رژیم را بخاطر تحمیل كردن خشن ترین و ارتجاعی ترین  قوانیش نمی خواهند. مردم در ایران خواهان برقراری  حقوق و آزادی های سیاسی و مدنی بیقید و شرط  برای همه هستند. 

هیچ وقت چنین عاجل نبوده است كه دوشادوش مردم در ایران قاطعانه اعلام كنیم كه:

* جمهوری اسلامی ایران مسئول مستقیم ایجاد رعب و وحشت در سطح جهان بخاطر حمایتهای آشكار و گسترده از جریانات تروریست اسلامی  از افغانستان، پاكستان، الجزایر و فلسطین  گرفته تا دل اروپا و امریكای شمالی است. گروههای اسلامی كه از تحمیل قوانین ضد انسانی بر مردم، قطع سر و اعضای بدن تا بكار بردن بمب در اتوبوسها ، دیسكوتكها  و قهوه خانه ها و  بقتل رساندن مردم هیچ ابائی ندارند.

*جمهوری اسلامی ایران یك عامل تداوم بحران در منطقه از عراق گرفته تا افغانستان و فلسطین و لبنان است.  دامن زدن به جنگ مذهبی و قومی و قربانی گرفتن از مردم و تقویت دستجات قومی و مذهبی یك كار مداوم رژیم برای تقویت قدرت سیاسی خویش در منطقه و جهان بوده است.

* تمام رهبران جمهوری اسلامی ایران از به اصطلاح اصلاح طلب خاتمی، رفسنجانی و موسوی گرفته تا احمدی نژاد و خامنه ای تماما" مستقیما" مسئول ترور و اعدام بیش از صد هزار نفر از فعالین سیاسی در ایران و خارج از ایران هستند.

 * رئیس جمهور این رژیم جنایتكار، احمدی نژاد همراه دیگر رهبران حكومت  اسلامی بیش از ۳٠ سال است كه مستمرا  قوانین  ٩،۱٠،۱۱ و ۱٩ حقوق بشر  سازمان ملل را زیر پا میگذارند.

از این رو سرنگونی جمهوری اسلامی در ایران یك پیش شرط اساسی آزادی و رفاه مردم در ایران و همچنین نابودی جنبش اسلام سیاسی در خاورمیانه  و جهان است. با از بین رفتن جمهوری اسلامی در ایران، اسلام سیاسی به یك جریان اپوزسیون ناچیزی در جهان بدل خواهد شد.

از این رو جهت تقویت جنبش سرنگونی در ایران و تنگ كردن هر چه بیشتر عرصه بر این رژیم ضد مردمی در خارج از كشور:

ما خواهان بسته شدن تمام سفارتخانهای جمهوری اسلامی در سراسر جهان میباشیم.

ما خواهان مسدود شدن تمام حسابهای بانكی رهبران جمهوری اسلامی ایران در بانكهای جهان هستیم.

ما خواهان اخراج تمامی رهبران جمهوری اسلامی ایران از كلیه سازمانهای بین المللی هستیم.

ما خواهان محاكمه كلیه رهبران جمهوری اسلامی ایران در دادگاهای بین المللی بخاطر جنایات علیه بشریت هستیم.

هما ارجمند

مسئول كمپین بین المللی بستن سفارتخانه های جمهوری اسلامی

۱۲ ژوئیه

روزنامه نشنال پست، روزنامه سراسری كانادا

۲۴ ژوئیه ۲٠٠٩

تری گلوین

بازنگری از ایران (نظری دوباره در مورد ایران)

خیزش مردم در ایران به كدام سمت میرود و ما چگونه میتوانیم بدان كمك كنیم؟

هما ارجمند كمپین بین المللی را جهت بستن سفارتهای جمهوری اسلامی، منجمد كردن حسابهای بانكی سران رژیم و اخراج جمهوری اسلامی از تمامی سازمانهای بین المللی و تعقیب ومحاكمه سران رژیم بجرم جنایت علیه بشریت آغاز كرده است.

این كمپین بر چند مبنا استوار است:  رژیم اسلامی بطور مستقیم عامل ایجاد رعب و وحشت در بین مردم كشورهای ایران، افغانستان، پاكستان، الجزیره و فلسطین و حتی در كشورهای اروپائی و شمال امریكا  است. این رژیم نه تنها قوانین ارتجاعی را بر مردم ایران تحمیل كرده است بلكه مسئول ترور فعالین سیاسی در خارج ایران  بوده است. این رژیم سیاست خارجی خود را با تداوم تروریسم و ایجاد شكافهایی ملی و قومی و مذهبی و با تشویق سربریدنها، بمبگذاریها در اتوبوسها و قهوخانها و دیسكوها، قطعه قطعه كردن انسانها در خاورمیانه به پیش میبرد.

 بزیر كشیدن رژیم در تهران پیش شرط از بین بردن اسلام سیاسی بعنوان یك جنبش است. "بدون جمهوری اسلامی ایران، اسلام سیاسی به یك نیروی ناچیز و اپوزیسیون بی تاثیر در خاورمیانه بدل خواهد شد" . این را هما ارجمند میگوید.

 كمپین هما ارجمند از طرح پیشنهادی اروین كوتلر وزیر سابق دادگستری كانادا به پارلمان كه مدتی است مورد بحث و جدل است، خیلی فراتر میرود. كوتلر امیدوار است كه رژیم احمدی نژاد بخاطر زیرپا گذاشتن  قانون مربوط به ممنوعیت ترغیب نژادكشی مصوبه سازمان ملل مورد مواخذه قرار گیرد. در روزنامه امروز نشنال پست كوتلر در فراخوانش برای" لایحه مواخذه ایران"، تاكید كرد فكوس كانادا و جهان در مورد ایران نه تنها بخاطر برنامه هسته ای اش بلكه بخاطر سركوب داخلی و ترغیب نژاد كشی باشد. این لایحه خواهان ممنوعیت معامله با یكسری از صنایع ایران میباشد و این میتواند به طور نمونه به قطع ورود گازولین به ایران منجر گردد.

More

 

هر گونه حمایت از اسلام سیاسی را باید به افتضاح سیاسی بدل كرد!

  رهبر كلیسای انگلستان مجبور شد انكار كند!

 هما ارجمند09/02/2008

 

اطلاعیه مطبوعاتی هما ارجمند در ارتباط با قتل اكسا پرویز در تورنتو

12,12,2007

سخنرانی هما ارجمند در دانشگاه تورنتو. مسی ساگا

مذهب و آزای فردی

چشم انداز دموكراسی  سكولار در ایران

متن سخنرانی هما ارجمند در مركز تحقیق انتاریو Centre for Inquiry in Ontario

جمعه ٣١ اوت ٢٠٠٧

مصاحبه هما ارجمند با یك دنیای بهتر

 در مورد چشم انداز پیروزی كمپین علیه مدارس مذهبی در كانادا

Press Conference-One Secular School System for All

July 30th2007

متن سخنرانی هما ارجمند مسئول كمپین بین المللی علیه دادگاههای اسلامی كانادا

در كنفرانس مطبوعاتی مقابل مجلس ایالتی انتاریو

 در تاریخ ٣٠ ژوئیه 2007

یك راه پایان دادن به قتلهای ناموسی كمپین سیاسی علیه مذهب است

ترجمه متن سخنرانی هما ارجمند در كنفرانس هاتون را از یاد نبریم.

ادامه  گزارش تصویری

 

ڪنفرانس بھ ياد فاطمھ شاھيندال٬ قرباني قتلھاي ناموسي در سوئد

 جھاني شدن اسلام سياسي و حقوق زنان

ادامه      گزارش تصویری

نامه هايى به هما ارجمند در رابطه با کمپين عليه دادگاههاى اسلامى

. اين بخشى از نامه هايى است که از تاريخ ٢٠ تا ٣٠ دسامبر دريافت شده است.

٭٭

هماى عزيز

من در اين سفر با تو هستم، هر چند ممکن است سفر طولانى باشد ولى مقصد در افق روشن است. و ما مطمئن هستيم به آن خواهيم رسيد. مايه مباهات است که عضو تيمى باشم که در عرصه قانونى هم ميخواهد به جدال با دولت برود. حتما من را در ليست جلسه بعدى خود قرار بدهيد.

ديويد ماريو فارمونى

وکيل

٭٭

نام من طاهر اسلم گورا است. من يک نويسنده تبعيدى اهل پاکستان هستم که در حال حاضر در هملتون انتاريو زندگى ميکنم. سايتى دارم به نام newislam.org. من مخالفتم را با شريعه در اين سايت درج کرده ام. اخيرا نيز در جلسه بنياد اسلام جديد که خود دبير آن هستم، بطور مبسوط دلايل اعتراضم را به ايجاد دادگاههاى اسلامى به صورت يک سخنرانى اعلام کرده ام. من تاکيد کردم شريعه در کانادا نه! و از دولت کانادا خواستم که طرح پيشنهادى ايجاد چنين موسساتى را اکيدا رد کند. همچنين گفتم بجاى آنکه هرچه بيشتر بسوى يک جامعه سکولار پيش رويم به چاله عقب ماندگى و تجزيه پرت ميشويم. اين سيلى محکمى است به صورت سکولاريسم کانادا.....

در ادامه اين نامه آمده است، شما در هر سطحى که مايل هستيد ميتوانيد اين نامه را پخش کنيد. خيلى دوست دارم که فعالين تشکل شما را از نزديک ببينم شايد که بتوانيم کارهاى بيشترى با هم در اين زمينه انجام دهيم.

با سپاس

طاهر اسلم گورا

٭٭

اين اى ميلى است جهت وصل کردن شما دو نفر، هما ارجمند و بارب لاندئو که فکر ميکنم علقه هاى مشترکى داريد، بخصوص در امور مربوط به کودکان و زنان. هما يک مددکار اجتماعى است که دو سايت انترنتى، کودکان مقدمند و شريعه نه را به من معرفى کرده است که هر چند وقت نکرده ام تا نگاهى به آنها بياندازم ولى بنظر ميرسد زمينه کارى او را ميرساند. بارب نيز يک وکيل و روانشناس است که در حال حاضر بعنوان ميانجى در امور خانوادگى فعاليت ميکند و به سياست شديدا توجه دارد. او همچنين فعاليتها وسيعى جهت ايجاد پلى ميان يهوديان و مسلمانان در تورنتو داشته است چيزى که شايد هما علاقمند باشد تا در اين زمينه هم کار کند. اميدوارم اين شروع يک رابطه پر حاصل و بادوام باشد.

سنتيا جوى

٭٭

ممنونم هما از اينکه مرا در جريان وقايع مربوط به مسئله دادگاههاى شريعه قرار ميدهيد. علاقمند بودم که مصاحبه اى با شما در اين رابطه داشته باشم تا در سايت انترنتى www.tolerance.caدرج کنم.

ويکتور

مسئول سايت

٭٭

هماى عزيز به شما تبريک ميگويم بخاطر رهبرى و صداى محکمت در اعتراض به شريعه. خواهران مسلمان ما تحت نام اسلام بحد کافى رنج کشيده اند. فرار از سرزمين شان و آمدنشان به کانادا خود نشان از اين حقيقت دارد. در کانادا جايى براى اين بيعدالتى تحت نام مذهب نيست و بايد متوقف شان کرد. ما با تو و کمپين ات هستيم. اين برنامه و تبليغات توسط گروهى فرموله شده که هيچ قرابتى با حقوق زنان در دنياى اسلام ندارند. ما در کنار تو هستيم و هر نوع کمکى حتى از جنبه حقوقى بخواهيد ميتوانيد بر ما تکيه کنيد.

ديويد ماريو فارمونى

٭٭

سلام هما،

باز هم سؤالاتم و جنبه هائى را که مى خواهم در رابطه با گزارش بويد در يک مقاله بياورم، برايت مى فرستم و مى خواهم که به من کمک کنى.

گزارش ماريون بويد واقعا يک فاجعه است.

مقاله اى دارم مى نويسم و مى خواهم که تو هم در آن شرکت کنى.

نمى توانستم به چشمانم باور کنم، وقتى که گزارش او را در رابطه با چندهمسرى مى خواندم. مى توانى در اين رابطه نظرت را برايم بنويسى؟

انگليسى معمولى ام بهم کمک نمى کند تا نااميدى ايم را در رابطه با گزارش بويد بيان کنم.

او منطق مسلمانان افراطى درباره ميراث، چندهمسرى، برترى مرد بر زن برمبناى اينکه زنان نبايد در دخل و خرج خانواده دخالت کنند و غيره را قبول کرده است!!!

مى خواهم عکس العمل تو را بشنوم.

چندين بار او در گزارشش به جنبه هاى تبعيض آميز بر زنان اشاره کرد و گفت که اين منطق اسلام است. در باره چندهمسرى هم گفت که زنان مسلمان امتياز بيشترى نسبت به زنان کانادائى دارند، براى اينکه از همسرانشان ارث مى برند!!!

...

مى دانم که سؤال نمى کنم. اما واقعا نااميد شدم!

...

مى خواهم يک عکس العمل بين المللى بر عليه اين گزارش در مقاله ام داشته باشم. نظر نمايندگانى از پارلمان اروپا در باره اين پروژه را خواهم داشت. آيا مى توانى کسى را در کشورهاى اسلامى و يا اروپا به من معرفى کنى؟ فکر مى کنم مهم باشد که به دولت انتاريو بفهمانيم که نهادها و اشخاص سرشناس در سراسر جهان عليه اين پروژه عجيب و غريبند.

....

مونيا چادى (ژورناليست فرانسوى زبان، روزنامه لى ديوور، مونتريال)

٭٭٭

عادت ندارم اى ميلهاى طولانى بنويسم. اما از آنجائى که اين اولين تماسمان است، فکر کردم که لازم باشد بگويم کى هستم، چه کار کرده ام و مى خواهم کارهائى بکنم که باعث اين نشود که کارهائى که خودت يا ديگر نهادهاى حمايت کننده کرده اند، دوباره کارى بشود. بعنوان يکى از اعضاى هيأت اجرائى انجمن حوزه انتخاباتى حزب ايالتى ليبرال واترلو-ولينگتون، رئيس مالتى کالچراليسم و پرزيدنت انجمن حوزه انتخاباتى پرت-ولينگتون حزب فدرال ليبرال، مى خواهم بگويم که منابعى وجود دارند که شايد مثمرثمر واقع شوند. من ساعات زيادى براى تحقيق درباره دادگاههاى شريعه صرف کرده ام و تا بحال دو سخنرانى در معرفى آن به انجمن حوزه انتخاباتى حزب فدرال ليبرال ارائه داده ام. هر دو حوزه پيشنهادى را تصويب کردند مبنى بر اينکه نامه اى به نخست وزير انتاريو با فرستادن يک کپى به خانم بويد و يک کپى به خانم پاپاتيلو (وزير تامين اجتماعى استان انتاريو) در اعتراض به ايجاد دادگاههاى شريعه در انتاريو بنويسند.

...

همچنين، مى خواهم بدانم که چه نهادهائى از اين هدف حمايت کرده اند. اگر با انستيتو زنان تماس نگرفته اى، خوشحال خواهم شد که اين کار را به من واگذار کنى. همچنين تماس با دانشگاهها در گوالف و واترلو و دانشکده کونستوگا.

...

خانم ارجمند، مى خواهم دخيل باشم. لطفا با من تماس بگير.

هيدى شميت

٭٭٭

نامه اى در رابطه با کمپين عليه سنگسار حاجيه ، در اين رابطه دهها نامه اعتراضى به جمهورى اسلامى از طرف مردم مترقى و انسان دوست کانادا فرستاده شد که نسخه هاى از آنها نيز به هما ارجمند رسيده است. اما اين نامه در رابطه با موضع شيرين عباد در قبال حکم سنگسار حاجيه بود که لازم ديديم يک جاى نشر پيدا کند.

٭٭

ميخواهم از شما بپرسم چرا شرين عبادى، برنده جايزه صلح نوبل کارى براى متوقف کردن اين سنگسار نکرده است؟ اگر فعاليتى کرده است به من بگويد در چه سطحى؟ اگر کارى نکرده باشد او را بايد در مقابل دنيا شرمگين ساخت.

با درود فراوان

ج. کرک

دکتر

٭٭

هما ارجمند عزيز

ما عميقا از گزارش خانم بوئيد نگران هستيم. از شما متشکرم که مرا در جريان گذاشتيد. ما در همبستگى کامل با مبارزه شما هستيم. ميخواستم بدانم کسى را ميتوانيد پيدا کنيد که نوشته ها و اطلاعيه هاى شما را به فرانسه ترجمه کند تا در سايت مان درج کنيم.

کوردليا

مسئول سايت

sisyphe

٭٭

صبح به خير هما

تشکل غير انتفاعى ما www.RocktheVote.caعلاقمند است طومار شما را حمايت کند. ما همچنين ميتوانيم از طريق سايت کمنيتى ما www.RateYourCounllor.comحمايتهاى وسيعى را از مبارزات شما جلب کنيم.

زاک زاوير

٭٭٭

از اطلاعاتى که در مورد موضع واى دابليو سى اى در رابطه با گزارش خانم بوئيد به ما داديد از شما متشرکم. اميداورام کماکان ما را در جريان تحولات مربوط به اين مسئله ما را قرار دهيد. سال خوبى را برايتان آرزو ميکنم.

گريتا

٭٭٭

من نقل و قولى از تو در مطلبى که درباره گزارش خانم بوئيد در روزنامه تورنتو استار نوشتم، آورده ام. اميدوارم مسئله اى نباشد.

ليندا هرست

ستون نويس روزنامه تورنتو استار

٭٭٭

من گزارش خانم بوئيد را امروز خواندم. خيلى نا اميد شد. من همچنين کمک مالى فرستام. به اميد ادامه مبارزه جهت متوقف کردن شريعه در انتاريو. يکبار ديگر از شما بخاطر مبارزه خوبت تشکر ميکنم.

جين موسلى

٭٭٭

خانم ارجمند عزيز

از شما تشکر ميکنم بخاطر فرستادن اطلاعيه مطبوعاتى تان در رابطه با گزارش خانم بوئيد. اين به ما کمک ميکند تا ماتريالهاى لازم براى کنفرانس مان را جمع و جور کنم و ديگر پانليستها را از خود موضوع بحث بيشتر آگاه کنم. ما در پروسه نهايى سازمان دادن پانل هستيم و بزودى شما را از ديگر شرکت کنندگان در پانل خبر ميکنم.

پل جانتن ساگوئل

مسئول پانل حقوق بشر، مدرسه حقوق آزگود دانشگاه يورک - تورنتو

٭٭٭

سلام هما

من براى شوى راديويى رادفورد در البرتا کار ميکنم. ما يک شوى زنده خبرى را در البرتا ميگردانيم. اميدوارم که با شما مصاحبه زنده اى در مورد گزارش خانم بوئيد سر قضيه دادگاههاى اسلامى داشته باشيم. لطفا با ما تماس بگيريد.

جنفر ايرل کينگ

٭٭٭

هماى عزيز

بر اساس تماس تلفنى که گرفتم اين کارى است که ميخواهيم در برنامه سى ان ان CNN بکنيم. پنلى با حضور مخالفين و موافقين دادگاههاى شريعه در انتاريو. خيلى ممنوع خواهم شد که در اين رابطه با ما کمک کنيد و کسانى که در اين زمينه درگيرند را به ما معرفى کنيد٠ من فردا با شما مصاحبه خواهم کرد. استوديو ما در تورنتو است.

با تشکر

ناديه بلچيک

٭٭٭

لطفا به من بگوييد چگونه ميتوانم در اين رابطه دخيل شوم. آيا بزودى تظاهراتى بر عليه گزارش خانم بوئيد داريد؟

کرستين مور

٭٭٭

من از گزارش خانم بوئيد شديدا نارحت شدم. حتما تو هم همينطور! اما ما ادامه خواهيم داد و ميکوشيم ديگران نيز در اين جنگ به ما بپيوندند.

ليدا مک دونالد، پورت هوپ

٭٭٭

سلام خانم ارجمند

من براى راديو سى بى سى فرانسه زبان کار ميکنم. ميخواستم بدانم ميتوانيد با ما مصاحبه اى در رابطه با گزارش خانم بوئيد داشته باشيد؟ ما در تورنتو استوديو داريم.

با تشکر

ايزابل بوراسا

٭٭٭

من شديدا نا اميد شدم. اصلا اين مقايسه درستى نيست بين حکميتى که يهوديان و يا مسيحييان دارند با شريعه! موقعيت آنان کاملا فرق ميکند. در انگليس اينها اصلا مجاز نيستند. آيا اين خود نشانه مهمى نيست؟

کوم کم رامچاندانى

٭٭٭

خانم ارجمند عزيز

من اودليا بئى هستم و براى راديو کمنيتى سى کى ال ان کار ميکنم. ميخواهم از شما تقاضا کنم که مصاحبه اى با ما در ارتباط با دادگاههاى شريعه در انتاريو داشته باشيد. اين برنامه ١٥ دقيقه در صبح شنبه خواهد بود و بصورت تلفنى صورت ميگيرد.

٭٭٭

اميدوارم نظرت را در مورد گزارش خانم بوئيد بشنوم. آيا اصلاعيه مطبوعاتى خواهيد داد؟ اگر اين طور است ميتوانيد نسخه اى هم براى من بفرستيد؟ اگر نه ميتوانيد با من تماس گرفته تا صحبتى در اين رابطه داشته باشيم؟

مرديت مک لوئد

خبرنگار روزنامه هملتون اسپکتيتور

٭٭٭

من مطمئن هستم که با گزارش خانم بوئيد سوپرايز نشديد. هرچند که پيشنهادات خوبى در گزارش اش هست. ولى کماکان دلنگران اين هستم که حقوق فردى در اين ميان زير پا گذاشته شود. من منتظر نظرات تو هستم.

بيورلى

٭٭٭

 

 

نامه هايى به هما ارجمند مسئول کمپين عليه دادگاههاى اسلامى در کانادا

٭٭

سلام هماى عزيز:

خيلى عالى شد که دوباره شما را در تورنتو ديدم. همانطور که ميدانيد من در حال حاضر در مدرسه حقوق دانشگاه مک گيل مونتريال قانون تدريس ميکنم. علاقمندم که شما را بعنوان سخنران مهمان دعوت کنم تا براى دانشجويانم بر سر مسئله دادگاههاى اسلامى سخنرانى داشته باشيد. اگر موافق بوديد اين جلسه به تاريخ ١١ فوريه در محل فاکلتى حقوق تحت عنوان "زنان مسلمان، مردان مسلمان و مجادلات مربوط به دادگاههاى اسلامى در انتاريو و يک ازداوج ناخشنود؟" برگزار خواهد شد. اين برنامه بوسيله مدرسه حقوق دانشگاه مک گيل اسپانسر شده است.

پسکلا فورنير

١٢ دسامبر

٭٭

سلام خانم هما ارجمند

بدين وسيله از طرف انجمن زنان و قانون مدرسه حقوق دانشگاه دالهاووسى شهر هاليفکس و "ساعت حقوق" Law Hourاز شما دعوت ميکنم که به اينجا آمده و در مورد "مشکلات پلاراليسم در قانون، نسبيت فرهنگى و تاثير آن بر زنان" سخنرانى کنيد.

بطور معمول سخنرانان زياد و متفاوتى به اضافه قضات عالى دادگاهها در اين سخنرانيهايى سريالى که توسط دانشجويان در مدرسه حقوق سازمان داده ميشود شرکت ميکنند. اين برنامه ها هميشه توجه جمعيت وسيعى را به خود جلب ميکند و مورد استقبال قرار ميگيرد.

هيجان انگيز است که به اين موضوع بپردازيم و بدان پاسخ دهيم. چرا که در هاليفکس (مرکز استان نوا اسکوشيا) مسلمانان و مهاجرين خاورميانه اى زيادى زندگى ميکنند. همچنين از يک جامعه بسيار بزرگ و قوى حقوق دانا برخوردار است که بخش اعظم آن را دانشجويان تورنتو تشکيل ميدهند. ياد آورى کنم که تلويزيون سراسرى سى بى سى برنامه تحت عنوان Docket را در اينجا تهيه کرد.

من همچنين در حال نوشتن يک مطلبى در اين زمينه هستم و اى ميلها و سخنرانى هايت را دنبال ميکنم.

لطفا به من اطلاع دهيد آيا مايل ايد در اين برنامه شرکت کنيد و چه زمانى را مناسب ميدانيد؟ من منتظر جواب شما هستم.

پولينا هريستو

دانشجو سال سوم حقوق

به نمايندگى از انجمن زنان و قانون مدرسه حقوق دانشگاه دالهاووسى

١٢ دسامبر ٢٠٠٤

٭٭

خانم هما ارجمند عزيز

من چند روزى است که تلاش ميکنم با شما تماس بگيرم. قصد دارم با شما مصاحبه اى در مورد مسئله دادگاههاى اسلامى در کانادا داشته باشم. من بعنوان يک روزنامه نگار براى مجله فرانسوى زبان لى اکچلويت که در استان کبک منتشر ميشود کار ميکنم. من ميتوانم تا چند روز آينده به تورنتو سفر کنم. اميدوارم که بتوانم شما را ببينم و در اين رابطه با همه صحبت کنيم.

ژان فرانسوا گازاى

١٨ نومبر ٢٠٠٤

(لازم به ذکر است اين مصاحبه صورت گرفته و مقاله خانم ژان فرانسو با تيتر "پژواک، کانادا سرزمين احکام شرعى!" با عکس و تفصيل در مجله مذکور به چاپ رسيده است. هفته نامه ايران استار اين مقاله را ترجمه و در ١٠ دسامبر چاپ کرده است)

٭٭

خانم هما ارجمند عزيز

ما خيلى خشنود خواهيم بود که با شما در مورد مسئله دادگاههاى اسلامى، اين که نظرتان در اين رابطه چيست؟ اين که گروهاى اسلامى کجاى کار هستند، اين که خانم ماريئن بوئيد (مسئول تجديد نظر در لايحه ١٩٩١ حکميت انتاريو) کى نتايج بررسى و تجديد نظرش را اعلام خواهد کرد؟ بدانيم. همانطور که ميدانيد در هلند اين موضوع خيلى داغ است. يکى چيزى حدود يک ميليون مسلمان در هلندى که ١٧ ميليون جمعيت دارد زندگى ميکند.

مارگوت گرانت

٩ دسامبر ٢٠٠٤

راديو هلند

٭٭

هماى ارجمند عزيز

خيلى ممنون از فرستادن اين خبر (خبر مربوط به شکنجه شدن زنى که به ازدواج اجبارى درآمده و توسط شوهرش شکنجه شده است در بى بى سى). من قلبا با شما سر اين که ازدواج اجبارى بايد ممنوع شود و عاملين آن قانونى مورد تعقيب قرار گيرند، هستم. دولت هلند در حال بالا بردن سن ازدواج کسانى که از ساير کشورها ميايند به ٢١ سال هست. در دانمارک ٢٤ سال است. (بنظر ميرسد که منظورشان اين است که دولت هلند براى متقاضيان مهاجرت شرط ازدواج بالاى ٢١ سال را ميخواهد بگذارد)

ما شما را روز چهار شنبه بعد از مصاحبه با ممتاز على (مبتکر ايجاد دادگاههاى اسلامى در کانادا) ديدار خواهيم کرد. اگر مشکلى نيست. خوب بود اگر زنى با تجربه مشخص از اين دادگاهها هم ميامد و با او مصاحبه ميکرديم.

به هر جهت، من در حال نوشتن داستانى در رابطه با دادگاههاى اسلامى در انتاريو هستم، چيزى که براى يک برنامه مستند راديويى است و در شماره فوريه مجله فمينستى Opzij در هلند نيز خواهد آمد.

مارگوت گرانت

١١ دسامبر ٢٠٠٤

***

سلام خانم هما ارجمند من مونيا چادى هستم. ژورناليستى که در مونتريال براى سى آى بى ال راديو و آژانس خبرى سيفيا Syfia کار ميکنم. من در حالى تهيه برنامه راديويى در رابطه با دادگاههاى اسلامى در تورنتو بودم که با شما تلفنى صحبت کردم. در حال حاضر در حال نوشتن يک مقاله در مورد مسلمانان در استان کبک براى آژانس سيفيا هستم. من از شما چند سوال دارم. آيا دادگاههاى اسلامى در تورنتو تشکيل شدند و يا هنوز چون يک پروژه است؟ آخرين خبر مربوط به آن چيست؟ آيا زنان مسلمان در اين رابطه چه عکس المللى نشان داده اند؟ سئوال دوم ام همراه با اطلاعاتى است که اساس مقاله ام را نيز تشکيل ميدهد. در مونتريال جمعى از رهبران مسلمان در حال تهيه پروژه اى هستند که کميته اى اسلامى تشکيل دهند تا نقش مشاوره را در امور خانوادگى و داد و ستد مسلمانان را داشته باشد. دادگاههاى معمولى تصميمات اتخاذ شده در اين کميته ها را ميتوانند وتو کنند. آنها نميتوانند حکميت يا اربيتريت کنند چرا که استان کبک با آنها اجازه چنين کارى را نميدهد. بخاطر همين رهبران اسلامى صحبت از ميانجى گرى ميکنند و نه حکميت. ولى مدعى اند که قانون به آنان اجازه ميدهد که حکميت را در امور تجارى به کار گيرند. اما در مورد امور خانوادگى کميته مسلمانان که از امام هاى گروه هاى مختلف اسلامى اند در حال بسيج نيرو و تحميل همان راه حلى هستند که در انتاريو وجود دارد. آنها بيش از چهل گروه را متحد کرده و در صددند پروژه خود را ارائه دهند. شما چه فکر ميکنيد؟ آيا خطرى براى حقوق زنان در کبک بوجود خواهد آمد؟ مقاله ام اساسا ميخواهد به اين مسئله پاسخ دهد. آيا ميتوانيد زنانى را به من معرفى کنيد که از احکام شريعه رنج برده و يا ميبرند؟ بخصوص در کانادا؟

با تشکر فراوان

مونيا چادى

٢٤ نوامبر ٢٠٠٤

چندين نامه به هما ارجمند در رابطه با کمپين عليه دادگاههاى اسلامى 

هماى عزيز

عالى خواهد شد که شما را اينجا در مونتريال ببينم. آيا در مورد اينکه زنى با سابقه اسلامى و مسلط به زبان فرانسه را به من معرفى کنى، فکر کرده اى؟ من شديدا به چنين شخصى احتياج دارم تا در مجادلات مربوط به دادگاههاى شريعه در ايالت کبک شرکت کند. در ضمن من اطلاعات مهمى مبنى بر اين که چه کسانى پشت اين جريان هستند که ميخواهند دادگاههاى شريعه را ايجاد کنند، دارم. با من تماس بگير تا ببينيم چه کمکهايى از من برميايد.

ديود اوليت

دسامبر ١٣

٭٭

سلام هما من سايت شما را ديدم. شديدا از عظمت کار شما و دستاوردهاى آن متاثر شدم. به خيلى از دوستانم که در اين زمينه کار ميکنند سايت شما را معرفى کردم. اميدوارم که عکس العمل هاى خوبى از اين ور دنيا، يعنى استراليا داشته باشيد. من هر چه از توانم برآيد با توجه به رابطه هايم و مردمى که ميشناسم کوتاهى نخواهم کرد. تعطيلات خوبى را پيش رو داشته باشيد.

پولا ناديس

١٣ دسامبر

٭٭

سلام هما من همين الان پيامى برايت گذاشتم. دوستى ايميل شما را که در رابطه با ازدواج هاى اجبارى بود و خبر بى بى سى در اين رابطه، را برايم فرستاد. برايم سئوال است که آيا زنانى را با اين وضعيت در کانادا ميشناسيد؟ خيلى خوشنود خواهم شد که با من تماس گرفته و در اين رابطه با هم صحبت کنيم.

نيکلاس کيونگ

روزنامه تورنتو استار

خبرنگار بخش امور مهاجرت و دايورسيتى

١٣ دسامبر

٭٭

سلام هما ميبينم که شما در زمينه هاى حقوق بشر و حقوق زنان هم خيلى فعال هستيد. واقعا خوشحال ميشوم ميبينم زنانى از جهان اسلام در کانادا براى يک دنياى بهتر فعاليت ميکنند.مقاله ام در روزنامه "لى ديوير" شنبه پيش درج شده است. ايده هايت در مورد شريعه در استان کبک در آن آمده است. اين مقاله حتى در سايت "سيفيا انترناسيونال" هم ميباشد.هما، من در عين حال که يک ژورناليست هستم براى احقاق حقوق زنان و حقوق بشر نيز فعاليت ميکنم. آيا زنانى را در اين جا، مونتريال، ميشناسى که از کشورهاى اسلامى آمده باشند تا با هم يک مبارزه اى را عليه شريعه سازمان دهيم.

مونيا چادى

١٣ دسامبر

٭٭

شهردار تورنتو، ديويد ميلر و شوراى شهر تورنتو شما را به مراسم قدردانى به مناسبت روز حقوق بشر و تقديم جايزه دسترسى، تصاورى حقوقى و حقوق بشر سال ٢٠٠٤ در پنجشنبه ٩ دسامبر ٢٠٠٤ از ساعت ٥ و نيم عصر تا ٨ و نيم شب دعوت مى کند.

بخش استراتژيک و سياستگذاريهاى عمده شهردارى تورنتو

٭٭

نمى دانم چرا بهش مى گى اسلام سياسى. مشکل خود اسلام است، بنابر خود گفته هاى قرآن. من بعضى از جاهايش را خوانده ام، البته اکنون ديگر اکثر غربى ها آن را خوانده اند، بايد بگويم که چيز خوبى نيست براى خواندن. پيام قرآن اينست که همه غيرمسلمانان نسبت به مسلمانان پست اند؛ و بعد هم قسمتهاى کينه و قتل نسبت به غيرمسلمانان. شکرگزارم که بعنوان مسلمان بزرگ نشدم. بسيارى از وبسايتهاى اسلامى را سر زده ام و همه اش پر از است از کينه نسبت به غربيها و حتى هندوها. ميدانم که بعضى چيزهاى خوب هم در قرآن پيدا مى شوند، اما نسبت به قسمتهاى بدش اصلا بالانس رعايت نشده. هنوز هم بخاطر قرآن نمى توانم به مسلمانان اعتماد بکنم. ربطى به تشويش (فوبيا) ندارد. ربط به بحثهاى قرآن دارد. تشويش ترسى غيرمنطقى است. اما قرآن پيامش نسبت به غيرمسلمانان رک و راست است. پيامى را از قرآن گرفته ام و عدم اعتمادم کاملا منطقى است. هيچ مذهب ديگرى را نمى بينم که کينه توزى را ترويج کند. تا بحال نشنيده بودم که کسى بخاط باورش کس ديگرى را بکشد. دائم مى شنوم که مى گويند اينها مسلمانان واقعى نيستند. اسلام دين صلح است. اما اسلام بيشتر از هر کشور و مذهب ديگرى روى هم در تاريخ جنگ داشته. هرگز صلحى در اين دين در کار نبوده. به تاريخ اخير در آفريقا نگاه کن. اين فوبيا نيست که داريم. آنچه را که مى بينم دوست ندارم و آدمها آزادند هرچه را که دوست دارند بگويند. اما آنچه که فوبيا دارد اسلام است. به آن مى گويند يهودفوبيا، مسيحيت فوبيا و هندوفوبيا و يا به عبارت دقيقتر، غيرمسلمان فوبيا.

سيسى سيسى

٭٭٭

وزير محترم

(نامه اى به خانم مرين بويد)

قوانين بنيادى زمانى بدرد مى خورند که فهميده شده باشند. زمانى که مديريت قوانين دست قضات بيطرف و خبره باشد. زمانى که مديريت قوانين شفاف، و اگر ضمانت اجرائى آنها عملى شد، پيگرى در آن باشد. و زمانى که دسترسى به قوانين رايگان و به روى همه شهروندان باز باشد.اصلاحيه دادگاه حکميت ١٩٩١ انتاريو که اجازه حل و فصل اختلافات خانوادگى را بر مبناى رسم و رسوم مذهبى داد، بطور خيلى مؤثرى مديريت قوانين در انتاريو را خصوصى مى کند. متأسفانه شواهد زيادى از کاربرد متناقض، معمولا اختيارى وجود دارد که بطور بنيادى حقوق شهروندان زن را از استفاده از منشور حقوق و حفاظت قوانين نرمال استان ما را که مى تواند از آن استفاده کند، محدود مى کند.اين پروسه ها خيلى بيشتر از فقط مشاوره است. نتيجه تعهد قانونى براى طرفين دربر دارد. بحثى که مى گويد طرفين در دادگاه شريعه داوطلبانه آن را انتخاب مى کنند و اينکه هر موقع بخواهند مى توانند به دادگاه استانى تقاضاى بازبينى بکنند، واقعيات اجتماعى و محدوديتها در دسترسى به منابع که اکثريت زنان مسلمانان با آن درگيرند را ناديده مى گيرد. دولت هيچگونه دسترسى به صلاحيت داور، عادلانه بودن پروسه، و حقيقتا مدارک نوشته شده در اين عمل انجام شده را ندارد. به يک معنا که دنبال کردن يک پروسه بيطرف در هر اشتباه نظرى دنبال کردن غيرممکن است.اين بسيار حياتى است که شما بدون درنگ قوانين بنيادى کليه شهروندان انتاريو را با جدا کردن قانون خانواده از مصوبه حکميت ١٩٩١ پس بگيريد و به حالت اول برگردانيد.

با احترامات فائقه

رونالد هارت

نامه هايى به هما ارجمند مسئول کمپين عليه دادگاههاى اسلامى در کانادا

اين نامه ها پس از پخش برنامه تلويزيونى فرد با فرد که از تلويزيون سراسرى استان انتاريو "تى وى او" صورت گرفت، دريافت شد. اين برنامه که اختصاص داده شده بود به زندگى و فعاليتهاى هما ارجمند به شکل گفتگو (مصاحبه) دو نفره صورت گرفت. فيلم اين مصاحبه را ميتوانيد در سايت کمپينwww.nosharia.com مشاهده کنيد.

سلام هما

دو روزيست که رابطه اينترنتى ايم برقرار شده است. ديگه از کامپيوترهاى کتابخانه خسته شده بودم! هورا!!!مصاحبه ات با پاولا تاد در برنامه فرد تو فرد را ديروز تماشا کردم. هما، تو شخص شگفت انگيزى هستى. با اينکه فعاليتهايت تو را دچار اين همه مشکل مى کند، اما واقعا وقت ميگذارى و دل و جرأت دارى. بسيار زياد تو را مى ستايم. بخاطر انسانهاى مثل توست که اميدى را در جهان مى بينم. اين دنيا کجا مى بود بدون افرادى مثل تو؟ واقعا نمى دانم.براى بيرحيمهاى را که شاهدش بوده اى قلبم برايت بدرد مى آيد. تجربه هاى بسيار وحشتناکى بودند. با تماشاى مصاحبه ات، مى خواستم تو را در آغوش بگيرم. نمى دانم دردى را دوا مى کرد، ولى مى خواستم تسکينت بدهم. مى خواستم کمى از دردتها را کم کنم. نه تنها تو بهترين نماينده نسل زنان هستى، بلکه بهترين نماينده انسانيت در کليتش هستى.

دوستى و عشقم را قبول کن.

ماريا

٭٭٭

هما عزيز؛مصاحبه ات را در استوديو ٢ ديشب تماشا کردم. بحثهايت تکانم داد. من يک معلم بازنشسته هستم. من براى ٣٠ سال انگليسى، کتابخانه دارى و انگليسى براى مهاجران تدريس کردم. اکنون نيمه وقته بعنوان معلم خصوصى در مدرسه ... کار مى کنم. از طريق سى سى وى تى با يک ايرانى دوست شدم که در مسائل اجتماعى و حقوق بشر کلى فعال است. يک پسر همنجنسگرا نيز دارم. دلم مى خواهد که بعنوان داوطلب با شما کار کنم. نوع کارش زياد برايم مهم نيست. من يک زندگى راحت و مرفه اى داشته ام. اکنون بهر طريقى که بتوانم مى خواهم در مسائل مهم به جامعه ام کمى از اينها را برگردانم.

مرسى

لاريسا کارتر

٭٭٭

مرسى از اينکه پخش برنامه را به من اطلاع دادى. آن را ديشب تماشا کردم و فکر مى کنم کيس خود را عالى مطرح کردى. اى ميلى به پاولا تاد زدم که از او تشکر کنم که تو را به برنامه اش آورده بود. من مرتب از طريق اى ميل تراکتها و طومارت را به دوستان و همسايگانم مى رسانم؛ و امروز نيز در کليسايمان زنى را بعنوان سخنران داريم که اخيرا از ايران برگشته و قرار است تجربه اش را به تفصيل برايمان شرح دهد.

هما، مبارزه را ادامه بده!

مرسى براى جرأتت

ليديا مک دانلد

پورت هوپ

٭٭٭

برنامه ات را ديدم. واقعا اعجاب آميز بود.

فقط يک ذغال مى داند آتش چيست؟ زنانى چون تو بهتر از هر کسى شريعه را مى شناسند.

درود بر تو

فاتمولا

٭٭٭

سلام هما؛

برنامه ات را همين الان داشتم تماشا مى کردم. مطمئنم هزاران نفر را به مخالفت با "قوانين شريعه" قانع کردى.

مرسى براى تمام کارهات

هام

از تسا هاوز

٭٭٭

عصر بخيربرنامه سه شنبه ٧ دسامبر در باره هما ارجمند را در تى وى او تماشا کردم. در حالى که مصاحبه گر اصلا خوب نبود (خيلى حاشيه اى درباره "قوانين شريعه" پرسيد.) اما واقعا از گوش دادن به خانم ارجمند لذت بردم.برايم جالب خواهد بود اگر بيشتر درباره قوانين شريعه بدانم، مخصوصا تأثير آن بر زندگى زنان. چند کتابى درباره افغانستان، پاکستان و عربستان سعودى مطالعه کرده ام، اما هنوز اطلاعاتم بسيار کم است و چيزى به آن صورت نمى دانم.

اگر کمپين سمينارى را در اتاوا ترتيب بدهد، خوشحال خواهم شد که بروم و بيشتر از آن ياد بگيرم.

کن اسميت

٭٭٭

من بر اساس تجربه خانوادگى ام ميدانم که مردم زيادى هستند با داستانهاى دراماتيک که در همين تورنتو زندگى ميکنند. اما وقتى اين مصاحبه را ديدم نتوانستم جلوى خود را بگيرم و نگويم "واى، از کجا اين چنين قهرمانانى آمده اند؟ ايشان اينجا زندگى ميکنند". من نميتوانم قضاوت کنم که نظرات ايشان درباره دادگاههاى اسلامى صدرصد درست است يا نه، هر چند که نگرانى او منطقى به نظر ميرسد. خودم شخصا مخالف هر نوع حمايت دولت از سيستم مبتنى بر قوانين مذهبى هستم. من فکر ميکنم پاولا تاد (مصاحبه گر تلويزيون) کار خيلى خوبى کرد که با ايشان (هما ارجمند) به جدل پرداخت، چرا که به اين طريق نظرات مخالف آنان که رابطه بين کارکرد شريعه در ايران و انتاريو را کوچک مى بينند، به تماشاگر انتقال يافت.

ميشل

 

    

 

Home ] Articles ] Media ] Events ] Arabic ] English ] [ Farsi ] French ] Kurdish ] Mail & Response ] Petition ] What You Can Do ] Links ] About Us ] [Disc